;

Wall Street starej Bratislavy | Urban Market 2023 (Winter Edition)

Tickets for Wall Street starej Bratislavy | Urban Market 2023 (Winter Edition).

Vedeli ste, že aj Bratislava mala na prelome 19. a 20. storočia svoju Wall Street? 


Vydajte sa s nami na jedinečnú prechádzku, na ktorej spoznáte miesta, kde pôsobili najvýznamnejšie banky a sporiteľne – vrátane budovy banky, v ktorej sa bude konať zimný Urban Market. V súčasnosti je budova uzavretá verejnosti, no počas zimnej edície budete mať jedinečnú príležitosť do tohto pokladu mestskej architektúry nahliadnuť. 

Počas jej prehliadky vás vezmeme aj na miesta, ktoré od jej postavenia nikdy neboli sprístupnené verejnosti a nedostane sa tam ani bežný návštevník Urban Marketu – nenechajte si to ujsť! 


PREHLIADKA BUDE POZOSTÁVAŤ Z 2 ČASTÍ:


  • PRECHÁDZKA (exteriér, cca 60 min.) s turistickou sprievodkyňou Lubou Solanovou 

Najprv sa spoločne vyberieme na prechádzku medzi bankovými palácmi, ktoré odhalia príbehy výnimočných osobností zo sveta financií. Dozviete sa aj, ktorý známy slovenský básnik dal prednosť literatúre pred mamonom, či kto bol prvým slovenským multimilionárom v Amerike.


  • PREHLIADKA BUDOVY (interiér, cca 60 min.) s Monikou Uríčkovou z ČSOB, ktorá pozná každý tajný kút budovy banky na Štúrovej
    Potom sa presunieme do interiéru budovy banky, unikátnych priestorov, ktoré za svoju 100-ročnú históriu nikdy neboli sprístupnené verejnosti. Ide o jedinečný interiér členov predstavenstva banky so zachovanými pôvodnými prvkami vybavenia s nádychom Prvej republiky. Nazrieme aj do tajomných bankových trezorov, ktoré ste mali doteraz možnosť vidieť len vo filmoch. Počas prehliadky sa dozviete, kto bol autorom projektu stavby, kto sa podieľal na výzdobe fasády, čo skrývajú krby, ale aj z čoho sú vyrobené atypické svietidlá.


📍 KEDY?

  1. turnus – sobota 9. 12. | 10:00

  2. turnus – sobota 9. 12. | 15:00

Dĺžka prehliadky | cca. 2 hodiny


📍 KDE?

Miesto stretnutia: Námestie Ľudovíta Štúra, pri súsoší Štúrovcov

Počas prehliadky sa spoločne presunieme do budovy banky na Štúrovej 5, kde prehliadku aj ukončíme.


📍 VSTUPNÉ

6€ – súčasťou vstupenky je aj denný vstup na Urban Market, platný v sobotu 9. 12.


Kapacita jednotlivých prehliadok je limitovaná (15), preto odporúčame zakúpiť si vstupenku vopred.


📍 O SPRIEVODKYNIACH


LUBA SOLANOVÁ 

Luba je turistická sprievodkyňa, ktorá sa narodila a vyrastala v Bratislave. Miluje svoje rodné mesto a po posledných 14 rokoch strávených v Belgicku sa rozhodla vrátiť a pomôcť návštevníkom spoznať toto krásne mesto. Rada sa podelí o svoje poznatky o histórii mesta. Povie vám niekoľko zaujímavých príbehov súvisiacich s mimoriadnymi osobnosťami, ktoré tu žili, a ešte oveľa viac!

www.lubasolanova.sk/


MONIKA URÍČKOVÁ

Monika pracuje v ČSOB už 21 rokov a vie o všetkom, čo sa v banke pohne. Prešla si niekoľkými pozíciami – začínala ako pobočková pracovníčka v pokladni (asi preto tá fascinácia trezormi), neskôr bola internou lektorkou, podieľala sa na rekonštrukciách a výstavbách nových pobočiek, v súčasnosti realizuje hlavne dispozičné zmeny zariadenia a sedenia zamestnancov centrály. Monika sleduje najnovšie interiérové inovácie, ktoré kladú vysoký dôraz na ochranu životného prostredia. Je presvedčená, že niekedy je dôležité pustiť sa aj do realizácií, ktoré na prvý pohľad nemajú s bankou nič spoločné. Nenechá si ujsť žiadnu akciu podporujúcu lokálnych dizajnérov a predajcov potravín.


📍 Wall Street starej Bratislavy sa koná v rámci zimnej edície Urban Marketu | Urban Market 2023 (Winter Edition) | 8. 12. – 10. 12. 2023 | budova banky, Štúrova 5, Bratislava. Viac info v evente: bit.ly/UM23WinterEdition alebo na webe www.urbanmarket.sk

Wall Street starej Bratislavy | Urban Market 2023 (Winter Edition)

Buy tickets
Námestie Ľudovíta Štúra, Bratislava

811 02 Bratislava, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Čerstvé Ovocie, n.o.
Majerníkova 3008/16, 84105 Bratislava, Slovakia

Company ID: 45734232
Tax ID: 2023121298

N/A

Comments