;

Výročí (České divadlo DO houslí - ČR)

LOĎ - Divadlo v podpalubí, Tyršovo nábrežie, 851 01 Petržalka, Slovensko

Výročí (České divadlo DO houslí - ČR)

Buy tickets
Výročí (České divadlo DO houslí - ČR)

- už viac ako 160 repríz!

- úspešná česká autorská komédia - originálne komediálne leporelo o úskaliach a stereotype manželstva a rodinného života. To všetko sa deje za pomoci situačnej i slovnej komiky a veľmi dobre napísaných dialógov dotýkajúcich sa bežného života. (toto divadlo je autorom aj komédii Když se zhasne, S hlavou v oblacích).

- Manželia Helena a Jan oslavujú 25. výročie manželstva. Všetko sa začína romantickou večerou a spomienkami, práve pri nich však hrozí katastrofa, že sa prezradí niečo, čo malo zostať možno utajené. Smršť vtipných hádok a mužsko-ženských dialógov na seba nenechá dlho čakať. Obaja herci hrajú predstavujú množstvo postáv (manželov, ich deti, priateľov a iných rôznych postavičiek) a divák vidí celú galériu života jedného vzťahu. Všetko vyvrcholí splneným dávneho sľubu…

Autorsko-herecko-réžijná dvojica Doleželová/Vencl uviedla túto svoju prvotinu s úspechom na českých scénach. Predstavenie uspelo na festivale Grand Festival Smíchu 2007 v Pardubiciach, kde sú predstavované najúspešnejšie komédie sezóny. Obaja sú už niekoľko rokov úspešne etablovaní v českom ale i slovenskom divadelnom prostredí ako autori i režiséri. Ich hry sa hrávajú vo viacerých divadlách v ČR i SR.

Roman Vencl je aktuálne už 3. sezónu umeleckým šéfom Moravského Divadla v Olomouci (zároveň tam aj hrá a režíruje). Roman je často prirovnávaným svojim hereckým komediálnym prejavom ku Miroslavovi Donutilovi, či Jiřímu Lábusovi. Napriek tejto možnej inšpirácii týmito úžasnými českými velikánmi je Roman však skvelým a plne svojským originálom s jedinečnou javiskovou charizmou jemu vlastnou.

Michaela Doleželová je v Olomouci ako šéf-dramaturgička, a rovnako sa aktívne venuje aj režírovaniu a hraniu. Michaela má skvelý talent a cit pre herecké stvárnenie vlastných postáv, v ktorých dominujú veľmi vtipné a dobre vystavané dialógy, priam zo života, v kombinácii so situačným humorom.

My sme veľmi radi, že naše Divadlo v podpalubí ako prvé, v r.2009, uviedlo autorskú hru tejto tvorivej dvojice na Slovensku a tým sa započalo ich úspešné pôsobenie v našich SR divadlách.

Hrajú a aj scenár a réžia: Michaela Doleželová a Roman Vencl.

www.dohousli.cz

Online predpredaj: lodteatro.inviton.sk

Loď – Divadlo v podpalubí: info tel.a rezerv.: 0903 449 650 , divadlovpodpalubi@gmail.com

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Umelecká loď - občianske združenie
Za Hradbami 33, 902 01 Pezinok, Slovakia

Company ID: 379 28 937
Tax ID: 2022490503

Comments